Titulní strana » Fotky bez úprav » Venku (bez úprav) //galerie.mobilmania.cz/showphoto.php?photo=72484&cat=&ids=//galerie.mobilmania.cz/showphoto.php?photo=72481&cat=&ids=

Rychle na další fotografii: stiskněte na klávesnici šipku doprava, nebo doleva

let do nebes

SDÍLET TWEETNOUT KOMENTÁŘE
35
Fotomobil: Apple iPhone 5 16GBAutor: steweirving
Datum: 4. 3. 2013Zobrazení: 1728×
Hodnocení: průměrná známka se zobrazí až po vašem vlastním hodnocení
« další ·
Na rybách... (Leontýn) - Samsung Galaxy S Advance
koča (buso108) - Nokia 808 Pureview
let do nebes (steweirving) - Apple iPhone 5 16GB
Smečka? Tlupa? (fraaana) - Sony Xperia S
Testovacia fotografia (mysteria) - BlackBerry Z10
· další »

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
SchuckeM
4. 3. 2013 19:54

Paráda

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Zzed
4. 3. 2013 20:15

Krasny Smile !!! Jinak 5ka foti moc hezky, mam ji 14dni a prekvapuje me kazdy den.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Fiho
4. 3. 2013 23:58

Thumbs Up!

Hodnocení: Známka se zobrazí až po vašem vlastním hodnocení fotografie 
   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Fiho
5. 3. 2013 00:12

Jak tak na to znovu koukám, asi bych se zbavil nepovedeného pravého kraje a změnil bych kompozici. Asi takhle nějak.
http://2i.cz/2i/t/a0286b4192.jpg

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
navigaceGPS
6. 3. 2013 17:12

skvělá :-)

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
mark129
6. 3. 2013 19:08

pekna ale neostra :-)

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
steweirving
6. 3. 2013 19:34

ono se blbě ostří když člověk kolem proletí 40km/h Smile

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Ghost_Dragon
6. 3. 2013 20:44

Thumbs Up!

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Grimjaur
6. 3. 2013 20:54

Sice nevidím exif, ale existuje něco jako pohybová neostrost.Vzhledem k omezeným možnostem nastavení iPhonu, bych právě tenhle aspekt snímku vůbec neřešil. Někdy je i ta neostrost ku prospěchu ve výsledném dojmu.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Grimjaur
6. 3. 2013 20:57

Fiho- Honzo. Nevím jak to napsat, už jsem to tu opakoval i jako moder, teď to ber jako soukromý názor. Upravovat někomu něco z nahozeného snímku do galerie bez jeho souhlasu je prostě něco nevhodného. Jestli to chceš dělat, založ si třeba blog, nech si poslat originály a pak to bude košer. Tohle je prostě kravina. Nehodnotím výslednou úpravu, ta tvoje je lepší, pozastavuju se nad tím co tu děláš. OK?

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Fiho
7. 3. 2013 00:17

Ahoj Grime. Já nikomu nic neupravuji, pouze místo suchého nicneříkajícího čísla v bodování, nebo komentáře ve smyslu "tam muselo být krásně", se snažím ukázat, jak bych danou problematiku řešil já. Pokud si z toho autor něco vezme, budu jen rád. Pokud ne, tak ať se autor ohradí SÁM, že o mé "rady" nestojí a budu jej plně respektovat. Myslím, že tato galerie až dávno ztratila své prvotní poslání srovnávat a předvádět technickou kvalitu mobilů a tak se aspoň snažím přispět nováčkům radou. Pokud si vzpomínám, tak právě ty jsi při mém příchodu do této galerie (jaro 2009) překypoval radami.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Grimjaur
7. 3. 2013 00:35

On je rozdíl když někomu šaháš do snímku s dovolením a kdy ne. Tak to připomíná chlapíka, který jde do galerie s barvama s štěcem opravovat vystavené díla. V oné době mi navíc dost lidí jako moderovi psalo o rady a i kvuli tomu jsem rozjel blog. (mimochodem jsem tayky dělal soutěže a další věci, ale co bylo včera není dnes) O tom že upravovat zmenšeniny je blbost, už kvuli tomu že nemáš k dispozici puvodní kvalitu jsem Ti několikrát psal. Prostě tohle je galerie a tohel by mělo být spíš v blogu. Jinde se tohle fakt nevidí. Kdyby tohle někdo udělal na Digiareně, tak ho máznu. To mi věř. Naštěstí tam je fakt klid.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Fiho
7. 3. 2013 00:51

A ty zas pochop, že fotky nikomu neupravuju, jen obrázkem doplňuji svůj komentář k ní. Taky se s tou "úpravou" nijak nepárám a na TK kašlu. Zaplať pámbů, že už tady nejsi moderátorem a o digiareně radši ani nemluv. No, třeba se na dané téma vyjádří i někdo jiný. Třeba to bude i moderátor a zarazí mi přístup, protože i k
němu jsem si nedávno dovolil tuhle sprostotu.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
steweirving
7. 3. 2013 01:17

Nechci vám do toho nějak vstupovat, ale nevadí mi, že mi někdo ukáže co by se s tou fotkou dalo dělat..ne že by mě to ohromilo, rámeček si umím udělat taky, ale je to fotka z telefonu, nějaký autorský práva v téhle situaci vůbec neřeším. Prostě sem měl radoat že sem zachytil kamaráda za letu zpod skoku a docela to vyšlo Smile takže já sem spokojenej.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Ghost_Dragon
7. 3. 2013 06:11

Chlapi, za sebe můžu říct, že je to v pořádku. Sem chodí mnohem víc uživatelů, kteří začínají fotit, úpravy jim nic neříkají a nahodí jakýkoli cvak. A je jedině dobře, že jsou tu zkušení uživatelé jako Fiho nebo Ilonka, kteří se na fotku podívají, ohodnotí, poradi a případně názorně ukáží, co s tím lze udělat. I pro mě, jakožto amatéra, je lepší, když mi někdo radši rovnou ukáže co a jak, než když jen mluví. Toť můj názor (promiň, Grime). Co mi přijde mnohem horší, je tato galerie po změnách, kdy nemám možnost smazat vlastní fotku, ale jen jí skrýt. Tohle je něco, co by být nemělo. Úprava surové fotky amatérského fotografa zkušenějším uživatelem, je spíše plus pro nováčka.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Grimjaur
7. 3. 2013 09:43

Honzo reagujes jako pubertak, napsal jsem ti jestli bys nechtel zalozit blog a venovat se upravam. Asi vidis rude a pak jde usudek do kopru. Rozdil mezi galerii a workshopem ti proste jeste nedocvakl.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Grimjaur
7. 3. 2013 09:50

ghost dragon: rade se rozumny clovek nebrani, jen jsem a vzdycky budu proti zasahum do autorskeho dila(byt je to "jen" mobilni cvak) bez autorova svoleni. Je to jednoduche a nic vic za tim neni. 1. Duvod. Je to mysleni dobre, ale autora se to muze dotknou.2.Duvod. Upravovat komprimovane zmenseniny je jako delat masterig skladby komprimovane na 128kbps . Tohle snad nepotrebuje komentar. Oc lepsi je udelat blog a tam to rozjet primo s lidma kteri k tomu daji sve fotky a chteji poradit. Do galerie se pak da vysledny vzorek a je to. Ono je ale pro nektere lidi lepsi se ze startu urazit. To je vse...

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Fiho
7. 3. 2013 10:32

Grime, pokud já reaguji jako puberťák, pak ty jako starej dub, od kterého se odráží jakýkoliv mnou vyslovený názor aniž by na něm zanechal jakoukoli stopu.. Co to pořád máš s těmi autorskými právy? Copak já někde publikuji něco pod svým jménem? Vždy je to pod autorovým obrázkem jako součást mého komentáře a vždy to uvádím slovy že "takto bych to asi řešil já". Co se týče blogu, tak je to asi jako škrábat se levou rukou za pravým uchem. Diskuse k fotce patří přímo pod ní a znovu opakuji,(pro ty méně chápavé), že můj obrazový náhled je součástí diskuze a ne kradení autorova originálu. Tato "diskuze" s tebou mne už nebaví a začínám si připadat jako před roky v takzvané žabomyší válce na fóru. (pro nezasvěcené lze vyhledat).

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Ghost_Dragon
7. 3. 2013 13:47

Grime - viděl bych to asi takto. Autor má samozřejmě právo s fotkou nakládat, jak uzná za vhodné a nikdo by mu to neměl bez souhlasu brát. O tomhle se nepřu. Pokud sem někdo dá fotku a je to nováček, líbí se mi, že zkušení uživatelé nedávají jen nízké známky (i když tu tací jsou), ale když se snaží poradit, je opravdu lepší ukázat názorně, co s tím jde udělat. Když někomu, kdo začíná, začneš mluvit o kompozici atd, bude vědět prd. Také jsem se do toho musel dostat. A díky úpravám mých fotek od lidí tady, jsem se pak sám snažil fotku takto upravit a byla to pro mne mnohem lepší škola, než to opakovat dokola. Pokud by autor měl problém, ať se ozve a mělo by se u něj s tímto přestat. Ale nevšiml bych si, že si někdo stěžuje. Jak radíš, ať si Fiho udělá blog... To si tu má zase dělat reklamu? Neremcalo by se kvůli tomu opět? Že pod každou fotku dává odkaz na svůj web...? To by byl přeci nesmysl. Buďme rádi, že je někdo ochotný a snaží se pomoci. Fihovi bych spíše poděkoval, než mu něco vyčítal.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Grimjaur
7. 3. 2013 16:54

Když si udělá blog pod mobilmanii, tak mu redakce jen poděkuje. Argument, že když se to autorovi nelíbí, tak se má ozvat ..... to jako vážně ne. Jsou věci, na které jsem tady upozornoval, a pokud tu budu, tak na tohle upozornovat budu i když modera dělám jinde. Sám víš, že ppokud se na mě někdo obrátil, tak jsem vždy vyšel vztříc. Ovšem takhle se vlamovat, to fakt ne. Je tu prostor pro komentáře a pro vkládání miniatur a věř mi, že ted lituju, že při tvorbě pravidel galerie jsem tuhle variantu s Filipem Kůželem, Snowem a doktorem lépe neošetřili. Asi jsme spoléhali na větší ohleduplnost.... Ale kde ji v tomhle Kocourkově hledat. Mea Culpa.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Grimjaur
7. 3. 2013 16:55

Jen tak naokraj, já si tu dělám reklamu na blog, vždy, když něco napíšu. Ovšem to je v rámci MF

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Doyl2kX
7. 3. 2013 18:05

vidím že se opět vykopaly válečné sekery. Já to vidím takhle. Pokud je někdo profik a chce poradit autorovi a názorně upravit jeho fotku a poradit postup jak na to, není problém mu napsat a ten po souhlasu pošle originál a ten následně upraví. Jinak si myslím to samé co Radim, že upravovat upravenou komprimovanou zmenšeninu je kravovina.Jsem pro aby si mohl autor snímku mazat nevhodné komentáře, pokud to jde dokonce zakázat někomu vložit komentář pod svou fotku, aby se zamezilo bezdůvodnému napadání členů MM. Nebo dokonce smazat úplně diskusi pod fotkou.
Jinak ten blog o úpravách fotek jak píše Radim je velice dobrý nápad a byl bych rád kdyby ses toho Honzo ujal, máš pěkně upravené a líbivé fotky, tudíž by to pro tebe neměl být problém a jistě by to všichni i redakce ocenila.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Fiho
7. 3. 2013 18:19

Doyle, díky za důvěru, ale já nemám vůbec žádnou potřebu někomu upravovat fotky. Byla to jen moje dobrá vůle poradit a jak se říká: jedenkrát viděno je za tisíckrát slyšeno. Proto ty moje "úpravy". Nemám potřebu někomu tvořit novou fotku z dodaného originálu. Vždy jsem se snažil jen naznačit směr úpravy nebo jiné kompoziční uspořádání. Pokud je tato moje činnost nežádoucí, tak není nic jednoduššího, než se na to vykašlat. Nehodlám se vnucovat ani s nikým vést jakoukoliv diskuzi na dané téma.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Zzed
8. 3. 2013 07:32

Me se treba tahle fotka libi daleko vic v originale, je tam ten prostor a dava to cely vic smysl. Upravu fotky nekomu jinemu bych taky nevidel jako moc stastnou variantu. Jde i o to, ze kdyz vidim neci fotku a ta fotka je navic hezka, tak nemuzu vedet jestli to presne takhle autor nechtel. Bez ramecku atd. Tady se hodne mele spis vkus nez cokoli jineho Smile.
Jsou to fotky z mobilu, mohla by to byt i legrace, ale misto toho je tady zaplava fotek jako spis pro nudny kalendar z 80. let. Podle me by prave u foceni z blbyho mobilu mela byt trochu jina filozofie. Vzdyt je so spis sranda a radost ne ?

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
hodnypaja
8. 3. 2013 07:49

Tak svou pravdu mají oba mládenci ale já jsem Fíhovi vděčen za hodně, mnohé mi vysvětlil, takže já za sebe ty jeho úpravy rád uvítám. Samozřejmě pokud to někomu vadí, stačí přeci říct Fíhovi ať ho nechá dál v nevědomosti. Já se učit chci. Dál není co řešit.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
djpajovka
8. 3. 2013 17:12

Jak malý kluci! Až si bude někdo stežovat pak to řešte! Nevidím žádný problém proč by mi nemohl někdo ukázat jak se dá upravit fotka! Pravidla to nezakazují, tak není co řešit Smile KOUKÁM NĚKDO TU MOC ŽERE ..originál se mi libí víc, ten prostor tam sedí líp..

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Grimjaur
8. 3. 2013 17:55

DJpajovka, kdybychom při vymýšlení pravidel museli uvést všechny alternativy, co se muže a nesmí,tak by to nikdo nečetl. Jo a taky existuje něco jako kinderstube....vážně chcete mít na všechno paragrafy? Zkuste tady někdy taky zapnout zdravý selský rozum a hlavně slušnost.
A to že to ted tady nemoderuju, neznamená, že nenapíšu co se mi nelíbí. A fihova uprava to není, ta je super, ale ale zpusob jak zneužívá prostoru pro komentáře. Něco jiného je dát něco v diskuzi....ale to už jsem tady sakra psal! Je dobré se naučit číst a vnímat co je napsáno a nepřikládat slovům význam, který nemají.
Všechno tohle je totiž přidání práce moderátorovi, který musí ukočírovat přátelský prostor v galerii a kdyby se třeba jen pět lidí domluvilo, že začně dělat něco, co sice pravidla nezakazují, ale je to na hraně, tak se z toho i 6 moderů může zbláznit, protože vždycky někomu šlápneš na kuří oko.
Fiho reaguje rudě, to o něm vím, místo aby se zmyslel nad tím co jsme mu navrhl. Ono napsat článek, vytvořit koncepci a přicházet s něčím co zaujme je asi náročnější, než se štourat v cizích fotkách bez vyzvání. Tomuhle se totiž milánkové říká spam. Zrovna tak i tohle psaní, které se nevěnuje samotné podstaty galerijních kometů.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
djpajovka
8. 3. 2013 19:05

Ještě že tu nejsi moc by Nás tu nezůstalo Wink to by bylo mazáníčko Smile

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Grimjaur
9. 3. 2013 11:34

Děkuji, potěšení je na mé straně, na digi je přeci jen větší klid a to tam je od dost víc uživatelů.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Fiho
9. 3. 2013 12:34

No vidíš Zzede,v první polovině tvého příspěvku polemizuješ o mé úpravě a to je právě to oč tu běží, o tu diskuzi. V druhé části kritizuješ zdejší fotky jako nudný kalendář z 80. let. Není nic jednoduššího, než nám předvést nový moderní fotomobilní pohled. Zatím ses o to myslím nepokusil. Grime, tady byl taky klídek a pohoda. Smile

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Zzed
9. 3. 2013 17:59

Fiho : Asi sis neco co jsem psal vzal moc osobne a tak sis rejpnul. Ok tvoje volba.
Jenom se mi nemuzes divit ze jsem trosku zmatenej. Nejmin polovinu tvejch fotek povazuju za krasny, pak jsem v tydnu das fotku z Dolomit ( kde jsou podle me uplne poniceny mraky postprodukci ) Asi jsem byl jedinej kterymu to prislo az moc, no a pak najednou vidim jak nekomu opravujes chybu na fotce. Asi jsem z jinyho testa, ale tohle na me pusobi dost nestastne.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Fiho
9. 3. 2013 19:59

Pro Zzed. Zdravím tě. Nic jsem si nebral osobně, je to vše v pohodě. Proč bys měl být zmatený? Copak jsme neomylní ve svých názorech v diskuzi? Copak ten, co se vyjádří k něčí fotce už nemůže nikdy vložit do galerie jinou, než dokonalou fotku? A ještě jedna poznámka: já jsem přece nikdy nikomu fotku neupravoval, vždy jsem jenom naznačil svůj pohled na věc a o tom se dá přeci diskutovat.O tom by tento serv měl být. Doufám že vše bereš v dobrém. Smile

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
carismatico
9. 3. 2013 23:14

Abych napsal i vlastní pohled, na kauzu "upravovat cizí fotky, bez předchozího svolení, či ne". Nemám na to vyhraněný názor. Je jednoduché říct, Fiho upravuje fotky a basta. Vím, že jeho úmysl je dobrý, a nedělá to s cílem, poškodit druhou stranu, nebo se nad někoho povyšovat. Na druhou stranu, druhá strana se může cítit dotčena. Přeci jen, ne každému může vyhovovat, když bez jeho svolení, si cizí člověk vezme fotografii a upraví si ji dle obrazu svého.

Uzavřel bych to tím, že upravování cizích fotek, aniž by o tom autoři věděli, by mělo být v rozumných mezích a jen občas. Mohlo by to tady pak totiž vypadat, za měsíce či roky, že všichni navzájem si budou upravovat fotky a říkat si, takhle by to mělo vypadat a takhle se mi to líbí. Tahle situace by vedla k tomu, že by v komentářích začalo osočování, urážení a flame. Striktně neřeknu, žádné upravování cizích fotek, ale všeho s mírou. Já sám bych si to třeba nedovolil, ať bych měl sebelepší schopnosti. Protože žádná fotografie nikdy není a nebude dokonalá, a často poukázání na "chyby" se může jevit jako úprava fotky podle gusta autora.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Zzed
9. 3. 2013 23:34

Pro Fiho, ach to ta nestastna virtualni komunikace Smile, asi jen nedorozumeni, u me totiz taky vse v dobrem Smile. Tak koukej navalit nejaky poradne halucinogeni mraky Smile Smile tesim se !!
Ahoj Z.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
ondrejkaa
27. 4. 2013 22:58

Super moc povedená fotka